Kullanım Kılavuzu

Vakum ereksiyon cihazından tam fayda sağlamak için lütfen kılavuzun tamamını okuyun

Ürün Açıklaması

Morpheus™ VED Sistemi, ereksiyon bozukluğu olan erkeklerde ereksiyon oluşturmak, ereksiyon rehabilitasyonuna ve dolaşım bozukluğuna yardımcı olmak için kullanılan tıbbi sınıf bir Vakum Ereksiyon Cihazıdır. Ayrıca, penil implant cerrahisi öncesi ve sonrasında cerrahi sonuçları optimize etmek için de kullanılır.

Bu cihaz, yüksek kalite, konfor, görünüm ve güç göz önünde bulundurularak özel olarak tasarlanmıştır. Vakum penis üzerine yerleştirilir ve penisin çevresindeki tüpün içinde negatif basınç oluşturur. Bu basınç, penil korpus kavernozaya kanın güvenli bir şekilde çekilmesini sağlar ve penisin sertleşmesine neden olur. Ardından, daraltma halkası (Ring) penisin
tabanına kaydırılır ve ereksiyonun korunmasına ve venöz sızıntının önlenmesine yardımcı olur. Cihazla tamamen rahat hissetmek için birkaç hafta kadar zaman gerekebilir, bu nedenle pratik yapmak önemlidir.

Morpheus™ VED şu parçaları içerir:

• 1 Silindir tüp

• 1 Pompa başlığı (elektronik veya manuel) Pompa başlığında bulunan hava boşaltma düğmesi

• 2 Farklı boyutta tüp adaptörü

• Large Adaptör = 1 ¾ inch (44.5mm iç çapı)

• Small Adaptör = 1 ½ inch (38.1mm iç çapı)

• 1 Adet daraltma halkası (ring) yükleme koniği

• 4 Farklı boyutta daraltma halkası (Ring)

Beden 1 = İç çapı 16 mm

Beden 2 = İç çapı 18 mm

Beden 3 = İç çapı 20 mm

Beden 4 = İç çapı 22 mm

• 1 Adet su bazlı kayganlaştırıcı

• 1 Adet süngerli saklama kutusu

• 1 Adet kullanım klavuzu

• Elektronik versiyon satın alanlar için USB şarj kablosu

Şarj başlığı dahil değildir. Telefon şarj başlığı veya bilgisayar üzerinden şarj edilebilir.

Herhangi bir yaralanmaya neden olmamak için bu önlemleri takip etmeniz önerilir:

• Ciddi bir durumun belirtisi olan ereksiyon bozukluğu belirtileri gösteriyorsanız, semptomlarınızın daha ciddi bir durumun nedeni olmadığından emin olmak için bir doktor veya üroloğa danışın. Kan sulandırıcı ilaçlar veya aspirin gibi büyük miktarlarda ilaç alıyorsanız, Orak Hücreli Özellik, Orak Hücreli Anemi, uzun süreli ereksiyonlar veya kan pıhtılaşmasındaki değişikliklerle ilişkili diğer hastalıklarınız varsa, vakum terapisi kullanmadan önce bir doktorla danışın.

Vakum Terapisi

» Ağrı veya azalmış duygu hissi yaratmamalıdır, herhangi bir ağrı oluşursa kullanımı hemen durdurun veya hava basıncını (pompa başlığı tepesinde ki hava boşaltma düğmesi ile>) serbest bırakın.

» Uyarıcı maddeler veya alkol etkisi altındayken kullanılmamalıdır.

» Morluklara, derinin hemen altındaki kan damarlarının kırılmasına ve cilt altında küçük kırmızı lekelere (peteşi) neden olabilir. Ciddiyetine bağlı olarak, kullanımı durdurun ve doktorunuzla iletişime geçin.

• Daraltma halkalarının (ring) çıkarılması, el kuvveti azalmış erkekler için zor olabilir.

• Daraltma halkalarını (ring) dikkatlice çıkarmak için bol miktarda su bazlı kayganlaştırıcı kullanın.

• Daraltma halkaları (ring) 30 dakikadan fazla takılmamalıdır.

• Vakum ereksiyon cihazları ve parçaları kişisel kullanım eşyasıdır ve diğer kullanıcılarla paylaşılmamalıdır.

Vakum Tedavisi Neden Önemlidir?

Çeşitli nedenlerden dolayı 40 milyondan fazla Amerikalı erkek, Ereksiyon Bozukluğu (ED) ile karşı karşıya kalmaktadır. Tıbbi kalitede Vakum Ereksiyon Cihazları, tatmin edici bir ereksiyon elde etmek için harika bir ilaçsız ve cerrahi müdahale gerektirmeyen yöntemdir.

Ereksiyon Bozukluğunun bazı nedenleri şunlardır:

• Ereksiyon kaybı, penise kan akışının yetersiz olmasının veya penis dışına kontrolsüz kan akışının bir işareti olabilir.

• Ereksiyon kaybı, prostat cerrahisi veya radyasyondan, inme, Parkinson hastalığı vb. nedenlerden kaynaklanan sinir problemleri nedeniyle de ortaya çıkabilir.

• Bazı ilaçlar, Ereksiyon Kaybına neden olabilir.

• Sigara, alkol ve/veya uyarıcı maddelerin kötüye kullanımı cinsel işlev bozukluğunda önemli faktörlerdir.

• Ereksiyon Kaybı belirtileri yaşıyorsanız, bu kalp-damar bozukluğuna işaret edebileceği için doktorunuzdan veya üroloğunuzdan tavsiye alınmalıdır. İlaçlar doktorunuza danışmadan değiştirilmemeli veya kesilmemelidir.

Kimler Cihazı kullanarak fayda sağlayabilir?

• Stres veya heyecan nedeniyle yeterli ereksiyonu elde edemeyen erkekler.

• Prostat cerrahisi veya radyasyon tedavisi sonrasında penil işlevi yeniden kazanmaya ve rehabilite etmeye yardıma ihtiyaç duyan erkekler.

• Peniste eğrilik (Peyronie Hastalığı) olan erkekler. Vakum Ereksiyon Cihazı, skar dokusunun modelleme teşvik edebilir ve Peyronie hastalığının veya düzeltme ameliyatının bir sonucu olarak uzunluğun kaybı riskini azaltmaya yardımcı olabilir.

• Penil implant (protez) ameliyatı öncesi ve sonrasında gevşek uzunluğu artırmak ve kolaylaştırmak için kullanılabilir.

Başlarken

Ringlerin Önemi

Daraltma halkaları, vakum ereksiyon cihazlarının en önemli parçalarıdır. Sıklıkla gerilim ve destek halkaları olarak da adlandırılan Morpheus™ Daraltma / Sıkıştırma Halkaları, özel olarak Morpheus™ VED'ler için tasarlanmıştır.

Morpheus™ daraltma halkalarının özel bir şekli vardır.

• Halkanın yanları, çıkarma ve takma için parmakla çekmek için tutma yerleri içerir.

• Halkanın üstünde iç kısımda iki tane tümsek bulunur.

• Halkanın altında "U" şekilli bir eğri vardır.

• Her halkada boyut göstergeleri de etiketlenmiştir.

Üstteki iç tümsekler ereksiyonun korunmasına yardımcı olan kan damarlarına baskı yapmaya yardımcı olur. Altta yer alan "U" şekilli eğri ise ejakülasyonun üretradan dışarı çıkmasına izin verir.

Morpheus™ daraltma halkası yükleyicinizin yardımıyla, halkayı yükleme konisinin üzerine gererek ve pompayı kullanmadan önce tüpün üzerine yerleştirerek VED'inize kolayca takılabilirler. İstenen ereksiyon elde edildikten sonra, halka kolayca penis tabanına yerleştirilerek ereksiyonun korunmasına yardımcı olur.

• Doğru boyut tespit edildikten sonra, bir halka 3-4 ay boyunca kullanılabilir.

• Sadece su bazlı kayganlaştırıcı kullanın! Bazı yağ bazlı kayganlaştırıcılar halkanın bozulmasına ve etkisiz hale gelmesine neden olabilir.

• Bir daraltma halkasını (ring) 30 dakikadan fazla süreyle kullanmayın. DAHA UZUN SÜRE KULLANIMI KALICI ZARARA NEDEN OLABİLİR.

• Kullanımlar arasında en az 60 dakika bekleyin.

• Bir daraltma halkası kullanırken, veya uyarıcı madde veya alkol etkisi altında iken daraltma halkası takılı halde uyumayın.

• Bir daraltma halkasının kullanımı morarma ve küçük kırmızı lekeler oluşmasına neden olabilir. Bu belirtileri fark ederseniz endişelenmeyin, normalde bir hafta içinde iyileşirler.

Bu durumun ciddi veya kötüleştiğini düşünüyorsanız doktorunuza danışın.

Morpheus™ Vakum Ereksiyon Cihaz Kullanımı:

Öneriler

1. İlk denemede, beden 2 veya beden 3 boyutlu halkalardan birini seçin. Gelecekteki denemelerde, ilk denemede çok sıkı ise daha büyük halkayı, ereksiyon ilk denemede erken kaybolursa daha küçük halkayı seçin. Boyutlar, kişisel veya fiziksel ölçülerinize dayanmaz, ereksiyonu korumak için gereken gerilim miktarına dayanır.

2. Penisin kökündeki tüyleri (penis gövdesinin vücutla birleştiği yer) temizleyin.

3. Çoğu durumda, 1-2 dakika aralıklarla pompalamak, ereksiyon oluşmasını sağlamak için yeterlidir.

4. Prostat cerrahisi sonrası VED kullanmadan önce doktorunuza başvurunuz.

Adım Adım Kullanım Talimatları

Sisteminizle birlikte gelen bileşenleri tanıyın. Kullanacağınız her parça, aşağıda ki resimde belirtilmiştir.

Morpheus™ Manuel

Sistem Parçaları

Morpheus™ Elektronik

Sistem Parçaları

1. Adım

Daraltma halkası yükleyicisinin uç kısımlarını korumak için bu iki öğe birbirine takılı gelmektedir. Koniyi halka yükleyiciden ayırın.

2. Adım

Halka yükleyici koniğini silindir tüpün üzerine yerleştirin (resimde gösterildiği gibi). Konik, tüpe kolayca takılacaktır.

3. Adım

Kullanacağınız daraltma halkanızı (ring) seçin. Daraltma halkasının "orta kısmı", koniğin üzerinde geçirin ve daraltma halkasını tüpe doğru kaydırarak silindir tüpün tam üzerine yerleştirin. (olması gereken pozisyon *** işaretli resimde gösterilmiştir.) Daraltma halkasını koniğin ucunun üzerine kaydırmak ve silindirin üzerine indirmek için "bezelye büyüklüğünde" su bazlı kayganlaştırıcı kullanmak, işlemi kolaylaştıracaktır.

3. Adım (A)

Yükleyici kullanmadan daraltma halkalarının tüpe takılma yöntemi

veya

3. Adım (B)

Morpheus™ yükleyici koniği tüpe geçirin, daraltma halkasını koniğin tam üstüne yerleştirin. Halka yükleyici başlığın ayaklarını, daraltma halkasının tam içine oturtun ve hızlı bir hareketle aşağı (tüpe) doğru bastırın. Daraltma halkası silindir tüpün üstüne oturduğunda*** yükleyici başlığı ve koniği çıkarabilirsiniz. Artık daraltma halkası kullanıma hazır.

Önemli not

İlk denemede, #2 veya #3 boyutlu daraltma halkalarından birini seçin. Gelecekteki denemeler için, ilk denemelerde çok sıkıysa daha büyük halkayı veya ereksiyonun ilk denemede erken kaybedilmesi durumunda küçük halkayı seçin. Boyutlar, fiziksel veya kişisel ölçülerinize göre değil, ereksiyonu sürdürmek için gereken gerilim miktarına göre belirlenir.

4. Adım

Daraltma halkası silindir tüpe takıldıktan sonra yükleyici koniyi çıkarabilirsiniz. Daraltma halkası (ring) kullanıma hazır.

5. Adım

Tüp adaptör burçlarından istediğiniz birini seçin (ikisi de dahil edilmiştir) ve silindir tüpe resimde ki gibi yerleştirin. Silindir tüpün ucuna uygun şekilde oturacaktır. Bu adaptör burçlarının 2 farklı beden ölçüsü bulunur. Rahat hissettiğiniz tüp adaptörünü takabilirsiniz.

6. Adım

Daraltma halkası ve tüp adaptörü takılmış silindir tüpe pompa başlığı, resimde gösterildiği gibi takılır.

Önemli: Pompa başlığının gri bölümüne kayganlaştırıcı sürmeniz rahat sökülüp takılmasını sağlar.

7. Adım

Penisin tabanına ve tüp adaptör burçlarına su bazlı kayganlaştırıcı uygulayın. Bu, vakum kaybını engellemeye yardımcı olacaktır. Genital bölge tüylerinin kesilmesi şiddetle tavsiye edilir.

Önemli not: Daraltma halkasının altındaki "U" şeklindeki eğrinin silindirin alt kısmına yerleştirildiğinden emin olun. (penisin altına denk gelmesi önerilir.) Halkadaki bu özellik, spermin üretradan çok daha kolay bir şekilde akmasını sağlar.

8. Adım

Penisi silindir tüpe iyice sokun ve hafifçe vücuda doğru baskı uygulayın. Ayakta durmak en iyi sonuçları elde etmeye yardımcı olacaktır.

9. Adım Ereksiyonu Başlat

Manuel versiyon vakum ereksiyon cihazı kullanıyorsanız:

Cihaz, penisin çevresine yerleştirilen bir tüp aracılığıyla negatif basınç oluşturarak çalışır. Bu negatif basınç, kanın güvenli bir şekilde penise çekilmesini sağlayarak ereksiyon oluşmasını sağlar. İşlem adımlarını doğru bir şekilde ifade etmek için aşağıdaki düzeltmeyi yapabilirsiniz:

1- Mekanik kolu aşağı yönde bastırıp bırakarak (resimde ki gibi) vakum oluşturun. (Yavaş yavaş vakumlandırın ve hissederek yapın)
2- Ardından mekanik kolu bırakın ve 10-15 saniye boyunca vakum altında bekleyin.
3- Cihazın tepesindeki "vacuum release" düğmesine basarak basıncı boşaltın.
4- Sertleşme sağlanana kadar bu adımları 4-8 kez tekrarlayın.

Bu işlem genellikle 1-2 dakika içinde tamamlanır.

Eğer Elektronik Versiyon Kullanıyorsanız:

Elektronik versiyon vakum ereksiyon cihazı kullanıyorsanız:

Cihaz, penisin çevresine yerleştirilen bir tüp aracılığıyla negatif basınç oluşturarak çalışır. Bu negatif basınç, kanın güvenli bir şekilde penise çekilmesini sağlayarak ereksiyon oluşmasını sağlar. İşlem adımlarını doğru bir şekilde ifade etmek için aşağıdaki düzeltmeyi yapabilirsiniz:

1- Güç düğmesine 2-4 saniye süreyle basılı tutun.
2- Ardından düğmeyi bırakın ve 10-15 saniye boyunca vakum altında bekleyin.
3- Cihazın tepesindeki "vacuum release" düğmesine basarak basıncı boşaltın.
4- Sertleşme sağlanana kadar bu adımları 4-8 kez tekrarlayın.

Bu işlem genellikle 1-2 dakika içinde tamamlanır.

10. Adım

İstenilen ereksiyon oluşturulduğu anda, daraltma halkasını silindir tüpünden çıkarın ve penisin köküne kaydırın. (resimde ki gibi) 

Ring (Daraltma Halkası) 30 dakikadan fazla takılmamalıdır.

11. Adım

Silindir tüp hava basıncını (vakum) boşaltmak için vakum tahliye düğmesine (Vacuum Release) basarak kolayca boşaltılabilir. Bu düğme Pompa Kafasının üstünde yer almaktadır.

• Daraltma halkaları sayesinde ereksiyon korunur (en fazla 30 dakika)

• Daraltma halkasını penisten çıkartmak için halkanın kenarlarında bulunan kulplardan tutup çıkarabilirsiniz. Daraltma halkasını takmadan önce su bazlı kayganlaştırıcı sürmek, halkanın takılıp sökülmesini kolaylaştırır.

• VED (vakum ereksiyon cihazı) sistemi kullanmayı denemek önemlidir. Kullanıcıya uygun yöntemi bulmak birkaç hafta sürebilir.

• Kondom kullanmak istiyorsanız, ereksiyon oluşturulduktan sonra takılmalıdır.

• Bazı erkekler VED sistemi kullanırken idrar kaçırabilir. Bu sorununuz varsa, pompa başlığına yakın tüp içine birkaç pamuk topu yerleştirin. Pamuk topları idrarı emmelidir. Her kullanımdan sonra pamuk toplarını değiştirdiğinizden emin olun. Pompa başlığındaki nem nedeniyle pompa kafası çalışmaz hale gelirse, garanti geçersiz olacaktır. Lütfen dikkatle kullanınız.

Morpheus™ Elektronik İçin Şarj Etme Önerileri

• Şarj kapağını aşağı doğru bükün.

• Güç kablosunu takın - "silindir ç - Barrel Jack Connector" bağlayıcısı Pompa Kafasına takılmalıdır, ardından USB bağlayıcısı, 5V dc çıkışlı cep telefonu şarj cihazı bloğuna veya bilgisayar USB bağlantı noktasına takılabilir.

• Morpheus™ Elektronik Pompa Başılığını ne sıklıkla şarj etmelisiniz?
o Ayda bir kez

• Elektronik Pompa Başılığını ne kadar süreyle şarj etmelisiniz?
o Şarj seviyesine bağlı olarak 2-5 saat arası tam dolum gerçekleşir. Şarj ışığı yeşil yanana kadar şarj edilmelidir.

• Tam şarj ile cihaz ne kadar süre çalışır?
o Kullanıma bağlı olarak yaklaşık 3 ay. (Cihaz sağlığı için her ay 1 kere tam şarj edilmelidir)

• Pompa başını duvara takılı bir şarj cihazı ile mi yoksa bilgisayara bağlayarak mı şarj etmek önemli?
o Herhangi bir bilgisayar USB portu veya 5V dc çıkışlı cep telefonu şarj cihazı ile şarj edilebilir.

• Elektronik Pompa Başlığı uzun bir süre (örneğin 1 ya da 2 yıl) çalıştırılmadığında veya şarj edilmediğinde, pil ömrü etkilenebilir mi?
o Evet, cihazın uzun süre kullanılmadan bekletilmesi pil ömrünü olumsuz etkiler. Cihazı düzenli olarak kullanmıyorsanız, en azından aylık olarak şarj etmeniz önerilir.

Garanti ve Bakım

Morpheus 2 Yıl Garantilidir*

• Morpheus™ VED Sistemleri, sistemdeki tüm ana parçalar için (normal kullanım koşulları altında) ücretsiz 2 yıllık garanti sunar.

• Daraltma halkaları sistem ana parçası olarak kabul edilmemektedir.

• Ürünle oynandığı (ürünün içinin açılması gibi) tespit edilirse garanti geçersiz olur.

• Pompa başlığında nem bulunursa, cihaz garanti dışı kalır.

Pompa Başlığı (Manuel ve Elektronik versiyon) – Cihazı nemli bir bez ile silin. Su altında yıkamayın ve kullanmayın. Nemli bez ile sildikten sonra kendiliğinden kurumaya bırakın.

Daraltma Halkaları (Ring) – Sadece ılık su ve hafif sabunla temizleyin. Kendiliğinden kurumaya bırakın.

• Diğer tüm parçalar nemli bir bez ile silinip kendiliğinden kurumaya bırakılabilir.

• Tüm parçaları, satın aldığınızda size gelen süngerli kutu içinde muhafaza ediniz.

Şirketimiz sağlık ve kişisel bilgilerinizin gizliliğini korumaya adanmıştır.

Ürünlerimizin bir hastanın hayatında genellikle “yeni” olduğunu ve konuşmak için rahatsız edici olabileceğini anlıyoruz. Yüksek kaliteli Eczane Müşteri Hizmetleri personelimiz herhangi bir ürün sorusu için hazırdır ve hastanın zihnini rahatlatmaya yardımcı olmak için buradadır.

Müşterileri tanımlayan sağlık bilgilerinin gizliliğini koruma yasaları gereği korumakla yükümlüyüz.

Gizlilik haklarınızın ihlal edildiğini düşünürseniz, şikayetlerinizi şirketimize  iletebilirsiniz:

www.morpheus.com.tr/iletisim adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ereksiyon sorununu hemen ortadan kaldır

ŞİMDİ SATIN AL

Dünya'nın en güçlü ve en güvenli Vakum Ereksiyon Cihazına sahip ol.